MANT Diákpályázat 2021/2022
"MI az űrkutatásban"
A MANT Diákpályázat 2022 és a MANT Rajzpályázat 2022 eredményei
A MANT Diákpályázatát és Rajzpályázatát 2021/2022-ben a „MI az űrkutatásban" címmel lett hirdettük meg 11–14 éves, valamint 15–18 éves diákok számára, egyénileg vagy csapatban. A kiírás szerint a „MI" - t lehetett többféleképpen is értelmezni, akár mint többes szám első személyű személyes névmás, vagy éppenséggel mesterséges intelligencia. A pályázati anyagok elkészítéséhez ezt a gondolatébresztő kérdést fogalmaztuk meg: mit gondolsz, milyen feladatokra lehet alkalmas a mesterséges intelligencia az űrkutatásban? A pályázókat arra kértük, hogy engedjék szabadon a fantáziájukat, hisz maga a mesterséges intelligencia fogalma is a tudományos-fantasztikus irodalomban bukkant fel először.
- Írj!
- Alkoss!
- Készíts!
- Vágj!
- Kísérletezz!
- Programozz!
Kik?
11–14 éves, 15–18 éves diákok, egyénileg vagy csapatban!
Határidő: Töltsd fel alkotásodat elektronikusan a MANT honlapján 2022. február 7-én 15-én éjfélig!
---
„MI az űrkutatásban”
A mesterséges intelligenciával (MI) gépek, robotok, számítógépes programok rendelkezhetnek. Ezek emberek beavatkozása nélkül tudják a felmerülő feladataikat megoldani, a természetes intelligenciával rendelkező ember helyett bizonyos tevékenységet ellátni, sőt viselkedésüket a környezetükből érkező információ feldolgozásával módosítani, alakítani is.
Mit gondolsz, milyen feladatokra lehet alkalmas a mesterséges intelligencia az űrkutatásban? Engedd szabadon a fantáziád, hisz maga a mesterséges intelligencia fogalma is a tudományos-fantasztikus irodalomban bukkant fel először. Dolgozatod, alkotásod számára választhatsz az alábbi szűkebb témakörök közül, de természetesen kitalálhatsz bármi ezektől eltérőt is, csak kapcsolódjon a pályázati kiírás címéhez.
Nyeremények
Felejthetetlen élmények a MANT Űrtáborban – akár ingyenes egyhetes táborozás; VIP látogatás űrkutatással foglalkozó budapesti intézményben, könyvnyeremények
---
Témajavaslatok:
- Hogyan építenél fel egy kis űreszközt, hogy mozogjon, mérjen és küldje az adatait?
- A jövő autonóm űreszközei idegen égitesteken - a felszínen, a felszín alatt vagy a levegőben
- Emberek vagy robotok utazzanak kutatni a Marsra?
- Intelligens robotok az űrhajósok szolgálatában – élet egy űrállomáson vagy egy holdbázison
- A mesterséges intelligencia szerepe az űreszközök gyártásában
- Csillagászati űrtávcsövek vagy földmegfigyelő műholdak képeinek feldolgozása mesterséges intelligencia segítségével
---
Ilyen és ehhez hasonló témákban várjuk ötleteidet, pályamunkádat, de ha egyik sem tetszik, tekintheted a MI rövidítést személyes névmásnak is!